تور مشهد از ارومیه

تور مشهد از ارومیه

تور مشهد از ارومیه:شهر مشهد و اقع در استان خراسان رضوی یکی از استان‌های تاریخی و مذهبی ایران محسوب می‌شود. این شهر سالانه میزبان حدود 27 میلیون نفر از مسافران داخلی و خارجی است که برای زیارت و مراسم‌های مذهبی به این مکان سفر می‌کنند. دلیل اصلی این حجم مسافر و گردشگر وجود بارگاه امام رضا(ع) در شهر مشهد است. این شهر به لحاظ فرهنگی هم بسیار غنی است.
در تور مشهد از ارومیه  خواهیم دید:آرامگاه خیلی از بزرگان دین، شعر و ادبیات مثل فردوسی که تاثیر بسزایی در فرهنگ و زبان ایرانی‌ها داشته، در این شهر و توابع آن قرار دارد. همه این‌ها باعث شده مشهد در سال‌های اخیر به یک شهر توسعه یافته تبدیل شود، به طوری که در حال حاضر مراکز تفریحی، گردشگری و تجاری مختلف و پیشرفته‌ای در جای‌جای آن وجود دارد
آشنایی کلی با شهر مشهد
اگر می‌خواهید به مشهد سفر کنید، آشنایی کلی با این شهر، مردم و فرهنگ آن چندان خالی از لطف نخواهد بود.
موقعیت جغرافیایی شهر مشهد
شهر مشهد 10450 کلیومترمربع وسعت داشته و ارتفاع آن از سطح دریا 980 متر است. این شهر مرکز استان خراسان رضوی بوده و در شمال شرق ایران واقع شده است. مشهد از شمال به شهر کلات، از جنوب به شهر تربت حیدریه، از غرب به شهرستان‌های نیشابور و از شرق به شهرستان‌های سرخس و تربت جام منتهی می‌شود.
تور مشهد از ارومیه و معرفی جاذبه‌ های تاریخی مشهد
یکی از جاذبه‌های شهر مشهد که واقعا ارزش دیدن دارد و بارها در این مطلب به آن اشاره شد، آرامگاه فردوسی در توس و است.
پس از زیارت در حرم امام رضا، آرامگاه فردوسی برجسته‌ترین جاذبه گردشگری مشهد است.در تور مشهد از ارومیه
این مقبره تاریخی از 3 قسمت مختلف تشکیل شده است. بخش تالار یکی از زیباترین قسمت‌های بنای آرامگاه فردوسی است. هر وقت از سال که به مشهد سفر کنید، می‌توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر به این مکان بروید. آدرس این محل: خراسان رضوی، شهر توس انتهای بلوار بهارستان
تور مشهد از ارومیه
تور مشهد از ارومیه
تور مشهد از ارومیه و جاذبه های طبیعی
یکی از جاذبه‌های طبیعی شهر مشهد  پارک هفت حوض است. این پارک در 7 کیلومتری شهر مقدس مشهد قرار دارد. حوضچه‌های موجود در این پارک بر اثر فرسایش شیمیایی به‌ وجود آمده‌اند. این حوضچه‌ها که به‌شکل طبیعی به وجود آمده‌اند، باعث جریان طبیعی آب شده‌اند. دقت کنید که برای بازید از این مکان زیبا باید لباس و کفش مناسب کوه‌نوردی بپوشید، همچنین باید قبل از غروب آفتاب به شهرمشهد بازگردید، چراکه وضعیت محیطی اطراف پارک هفت حوض برای ساعات پایانی روز چندان امن نیست.
تور مشهد از ارومیه  و جاذبه های تفریحی مشهد
کوه‌سنگی یا کوسنگی، یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های تفریحی مشهد با ظاهری کوهستانی و طبیعی است. به‌طور ویژه پیشنهاد می‌کنیم در سفر خود به مشهد حتما این مکان زیبا را ببینید. از پارک کوه‌سنگی تا شهر مشهدمقدس خیابانی بسیار سرسبز به نام خیابان کوهسنگی وجود دارد که یکی از معروف‌ترین خیابان‌های این شهر محسوب می‌شود.
تور مشهد از ارومیه
تور مشهد از ارومیه
این مجموعه ترکیبی از آب، سنگ، نور و پوشش گیاهی بسیار زیبایی است. سنگ‌های گرانیتی زیبای کوه، طبیعت ناب و منظم چشم‌نواز این کوه یکی از جاذبه‌های بی‌نظیر مشهد است.

یدک کش ارومیه

السياحة العلاجية أورمية

تور نخجوان از ارومیه

تور وان از ارومیه

تور باکو از ارومیه

گردشگری پزشکی ارومیه

تور مشهد از ارومیه
تور مشهد از ارومیه

Urmia Medical Tourism