آژانس گردشگری آکای تراول ارومیه برای اولین بار در اورمیه تورهای نجوم و تور ستاره شناسی ارومیه را برگزار می کند
جهت رزرو شرکت در این تور علمی و آموزشی از طریق واتساپ به شماره 09143403431 پیام دهید.
گردشگری نجوم مورد علاقه کسانی است که به رصد ستارگان در آسمان شب علاقه دارند؛
بعضی به صورت حرفه‌ای و بعضی دیگر غیرحرفه‌ای ستاره شناسی را دوست دارند و به خاطر همین راهی تور نجومی می‌شوند.
تور نجوم ارومیه
۷ می مصادف با ۱۷ اردیبهشت، روز جهانی نجوم است؛
روزی که دریچه‌ای برای علاقه‌مندان و متخصصان علم نجوم می‌گشاید تا دانش و علاقه خود به ستارگان را با عموم مردم به اشتراک بگذارند.
به بهانه این روز، به گردشگری نجوم خواهیم پرداخت؛ اینکه دقیقا منظور از گردشگری نجوم چیست؟ و چه ابزاری برای گردشگری نجوم لازم داریم؟ تورهای نجوم چه ویژگی هایی دارند و بهترین مقاصد رصد ستارگان در ایران و جهان کجاست؟
تور ستاره شناسی ارومیه

تور ستاره شناسی ارومیه

در واقع گردشگری نجوم، سفری است که برای کسب تجربه‌های مرتبط با نجوم انجام می‌شود و این فرصت را به گردشگران می‌دهد که در مقاصدی که آلودگی نوری کمتری دارند، تصویر واضحی از آسمان شب را مشاهده کنند. شرکت در تور رصد ستارگان به شما این فرصت را می‌دهد که آسمان شب را به شیوه‌ای جدید و متفاوت مشاهده کنید و تجربیات نجومی بسیاری مانند تماشای ستاره‌ها، ماه گرفتگی یا خورشید گرفتگی، شفق قطبی، شهاب سنگ و… به دست آورید.
گردشگری نجوم محبوبیت بسیاری میان گردشگران سراسر جهان و البته ایران دارد؛ به‌عنوان مثال، آمارهای پلتفرم اجاره اقامتگاه Airbnb، نشان می‌دهد که در خورشید گرفتگی سال ۲۰۱۷، بیش از ۵۰ هزار مهمان از ۲۶ کشور برای تماشای این خورشید گرفتگی به ایالات متحده سفر کردند. نکته جالب این است که تورهای نجوم برای گردشگرانی که می‌خواهند از گردشگری انبوه فرار کنند و به‌دنبال ارتباط مجدد با طبیعت هستند، گزینه بسیار ایده‌آلی محسوب می‌شود.
تور ستاره شناسی ارومیه

تور ستاره شناسی ارومیه

برخی از مکان‌های توریستی، شامل دهکده‌های نجوم، رصدخانه‌ها، پارک‌های ملی یا هر مکانی که آلودگی نوری کمتری دارند، به‌عنوان مقاصد گردشگری نجوم شناخته می‌شوند.تور ستاره شناسی ارومیه
هنگامی که برای کاوش و مشاهده خورشید گرفتگی، تماشای ستارگان، مشاهده آسمان‌های تاریک و تحقیقات حرفه‌ای نجومی به برخی مقاصد سفر می‌کنید، شما یک گردشگر نجوم یا Astro Tourist هستید.
برای برگزاری تور نجوم ارومیه، رویدادهای مهم نجومی را در زمان‌بندی خود در نظر بگیریم؛ به‌عنوان مثال، بارش‌های شهابی جوزایی و برساووشی، ماه‌ گرفتگی و خورشید‌ گرفتگی از جمله مهم‌ترین رویداد‌های  هستند‌ که می‌توانیم با اجرای تور در این زمان‌های ویژه، تجربه‌های منحصربه‌فردی به مسافران خود هدیه دهیم.
تور ستاره شناسی ارومیه
با نصب برخی از اپلیکیشن‌های رصد ستارگان، می‌توانید گوشی هوشمند خود را به سمت آسمان بگیرید تا صورت‌های فلکی، سیارات و ستارگان را ببینید. اما کدام اپلیکیشن ها کارآمدتر هستند؟تور ستاره شناسی ارومیه
Sky Guide: برنامه‌ای با ویژگی‌هایی منحصربه‌فرد که برای شناسایی ستاره‌ها، سیارات و صورت‌های فلکی طراحی شده است.
SkyView: این برنامه کمک می‌کند تا با چرخاندن گوشی خود به جهت‌های مختلف، ستاره‌های آسمان شب را شناسایی کنید.
Stellarium: برنامه‌ای دقیق و رایگان که به شناسایی ستاره‌ها، صورت های فلکی، سیارات و… کمک می‌کند.